Toplantı Tarihi         : 30.05.2017
Toplantı Saati : 10.00
Toplantı No : 2017/29
Toplantı Türü           : Olağan 

1- Açılış ve Yoklamanın Yapılması: 

Toplantı, KGK Başkanı Serap Kocaoğlu tarafından katılımın yeterli olduğu belirtilerek açılmış gündem onaya sunulmuş ve onaylanmıştır. 

2- Gündemin Belirlenmesi:

  1. Temmuz ayı içerisinde yapılacak olan ATSO Alışveriş günleri etkinliğine KGK Kurulu olarak destek verilmesi 
  2. Birleşmiş Milletler cinsiyet eşitliği ve kadının güçlendirilmesi proje teklif çağrısına KGK başvurusu yapılması önerisinin değerlendirilmesi
  3. Zeytinköy Kadın Emeği Eğitim Merkezi Projesi Sertifika acheter du cialis en ligne töreninin organize edilmesi ve projenin devamlılığının sağlanması 
  4. Normal Üye Başvuru talebi  
  5. Yaz Döneminde KGK üyeleri tarafından sektör ziyaretlerinin yapılması
  6. Kadın Girişimcilik Yarışmalarının yapılması 
  7. Gündem dışı konuların görüşülmesi
  8. Dilek ve temenniler.

3- Gündemdeki Konuların Görüşülmesi:

TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İcra Komitesi’nin 30.05.2017 tarihli ve 2017/29 sayılı Mayıs Ayı Olağan Toplantısında;

1.Temmuz ayı içerisinde yapılacak olan ATSO Alışveriş günleri etkinliğine KGK Kurulu olarak özellikle kadın girişimci işletmelerinin ağırlıkta olduğu Terracity AVM’den Sampi kavşağına kadar olan güzergahta Alışveriş günlerine dair farkındalık çalışmaları yapmak bu kapsamda bilgilendirme çalışmaları (ziyaretler ile)  bu güzergahta akşam alışverişine dikkat çekmek için etkinlikler düzenlemek ve ATSO Alışveriş günleri çalışmalarının içeriğindeki etkinlikleri bu caddede uygulamak üzere program hazırlamak konuları önerilmiş ve uygun görüldüğü takdirde ATSO etkinlikler ajansı ile bir araya gelerek KGK adına yapılacak organizasyonlar için zemin hazırlanması düşünülmüştür.

2. Projenin KGK çalışmalarına uygun olmadığına, farklı projelerin değerlendirilmesine 

3. Zeytinköy Kadın Emeği Eğitim Merkezi Projesi kapasamında KGK üyeleri tarafından verilen eğitimlerin Sertifika töreninin 16 Haziran 2017 Cuma günü 14.00-16.00 saatleri arasında Zeytinköyde ki merkezde yapılmasına, Zeytinköy kadınları ile ilgili sosyal projelerin devam ettirilmesine bu kapsamda eğitim gören kadınlara satış pazarlama desteği verilmesi için otel, acenta vb. kurumlarla işbirliği yapılmasına, Web sitesi kurulmasına konu ile ilgili Fulya Savran koordinasyonunda komisyon oluşturulmasına.    

4- KGK kuruluna gelen Normal üye başvuru formu incelenmiş olup, DRN Ajans Reklam Yayın Tic.Ltd.Şti yetkilisi Güldal Siğinç’in Normal Üye kontenjanına alınmasına karar verilmiştir.     

5- KGK İcra Kurulu tarafından üye  sektör ziyaretlerinin yapılmasına.

6- KGK Antalya’nın Kadın Girişimciler Yarışması’nın Eylül ayında yapılması ve  bu yıl yarışma kategorilerinin İş fikri, başarı hikayeleri, markalar düzeyinde olması düşünülmüştür. Alanya yerelinde ev eksenli üretim kategorisi ile 1. Yapılan Kadın Girişimciler yarışmasının 2.sinin Temmuz ayı içerisinde Alanya Ticaret ve Sanayi Odasına yapılacak başvurular ile ve para ödülününün Alanya Ticaret Odası tarafından verilerek yapılması, Temmuz ayı KGK icra kurulunun Alanya Ticaret ve Sanayi Odasında yapılmasına karar verilmiştir.

4-Dilek ve Temenniler:

Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, gündemde başka madde olmadığından, bir sonraki toplantının 30 Haziran 2017 Cuma günü saat 10.00’da olduğunu belirterek bir sonraki toplantıda görüşmek dileğiyle toplantıyı kapatmıştır.