Toplantı Tarihi         : 18.04.2017
Toplantı Saati : 10.30
Toplantı No : 2017/28
Toplantı Türü           : Olağan 

1- Açılış ve Yoklamanın Yapılması: 

Toplantı, KGK Başkanı Serap Kocaoğlu tarafından katılımın yeterli olduğu belirtilerek açılmış gündem onaya sunulmuş ve onaylanmıştır. 

2- Gündemin Belirlenmesi:

  1. Özel Üye ve Normal Üye Başvuru talebi ve değişiklikleri 
  2. Zeytinköy Kadın Emeği Eğitim Merkezi Projesi katkı talebi 
  3. Mayıs Ayı çalışma programının yapılması ve proje önerilerinin değerlendirilmesi
  4. 22 Nisan Zeytinköy’de çocuklarla 23 Nisan Kutlama Programının görüşülmesi
  5. Yol açan İz Bırakan Öncü Kadınlar Fotoğraf sergi programlarının değerlendirilmesi
  6. Kırsal Kalkınma Komitesi ile birlikte Kız Meslek Liselerinde eğitim gören kız öğrencilerin bölümlerine göre  sektör temsilcileri ile Antalya merkezde bir araya getirilerek, workshop çalışmaları yapılması 
  7. Gündem dışı konuların görüşülmesi
  8. Dilek ve temenniler.

3- Gündemdeki Konuların Görüşülmesi:

1. KGK kuruluna gelen Özel üye ve Normal üye başvuru formları incelenmiş olup, KGK Özel Üye kontenjanında bulunan Yalçın Panel Tel.İnş.Dek.Turz.San. ve Tic.A.Ş. şirketi yetkilisi Gülizar Çıtak’ın Normal Üye kontenjanına alınmasına, Prof.Dr. N.Ayşe Boztosun’un Özel üye kontenjanına alınmasına,  Yönetim Kuruluna sunulmasına, ayrıca Prof.Dr. N. Ayşe Boztosun’un hazırlamış olduğu projesi ile ilgili bir sonraki KGK İcra Kurulu toplantısına davet edilmesine  karar verilmiştir.     

2. Zeytinköy Kadın Emeği Eğitim Merkezi Projesi ön finansman katkı talebi ile ilgili gelen yazı  değerlendirilmiş olup, Yönetim Kuruluna sunulmasına karar verilmiştir. Talep edilen miktarın uygun görüldüğü kadarı ilede değerlendirilmesi de önerilmiştir.

3. KGK Mayıs ayı çalışma programı çerçevesinde;

   -KGK aylık resmi olmayan üye iletişim kahvaltılı toplantı  programının 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat:10.00’da Akra Barut Hotel  Pablito’ da yapılmasına programa Dengeli Yaşam Rehberi Özlem Çetinkaya’nın konuşmacı olarak davet edilmesine karar verilmiştir.    

   - Dönem başında sunulduğu kapsamda özel konukla gerçekleştrilmesi planlanan KGK panel veya konferans programı için Mayıs Ayı içinde Tuluhan Tekelioğlunun hazırladığı belgesel sunumu ve konuşmacı olarak katılacağı  ve tüm kadın girişimcilerin girişimci adaylarının, öğrencilerin davet edileceği bir etkinlik önerilmiştir. Tekelioğlu’nun 9 ilde çekimlerini  yaptığı ve girişimcilikte örnek kadınların yaşam hikayelerinin yer aldığı 'Dünyada görmek istediğin değişimin kendisi sen ol.Yapabilirsin” Belgesel yayını (40dk) ve konferans sunumunu diğer illerde ve stk lar için 7.500 tl bütçe ile yapmışken Antalya da ki sunum için 5.000TL+Uçak Bileti talep etmiştir. Yönetimin ugun görmesi halinde 11-13 Mayıs tarihleri arasında uygun tarih belirlenip Atso Meclis Salonunda gerçekleştirilecektir. Belgesel link :

www.youtube.com/watch?v=1nnw5c9kcpU&feature=youtu.be 

4- 23 Nisan kutlamaları çerçevesinde; 22 Nisan 2017 Cumartesi günü saat 14:00’de Zeytinköyde yaşayan çocuklar için kutlama programı yapılmasına, çocuklara 100 tane Kalemkutusu, 30 tane Boyama kitabı, Kalem ve 100 tane Bayrağın hediye edilmesine,  tüm kurul üyelerinin programa katılmasına karar verilmiştir. Üniversiteli Kadınlar Derneği-Muratpaşa Belediyesi-TOBB Antalya Kgk işbirliği içinde gerçekleştirilecek etkinlikte alınacak hediye ve bir takım organizasyon giderleri KGK icra komitesi üyeleri tarafından karşılanmaktadır.

5- 21 Nisan 2017 tarihinde, Beyaz Dünya Alışveriş Merkezinde yapılacak olan Antalyada ki kadın girişimcilerin ve bloggerların ürün ve markalarının yer alacağı ‘’2.Mutlu Portakal Alışveriş Şenliği’’ programı çerçevesinde,  ‘’Yol açan İz Bırakan Öncü Kadınlar’’ Fotoğraf sergisinin saat:11.30 da yapılmasına, Yönetim Kurulu’nun sergiye ve programa davet edilmesine karar verilmiştir.   

6- Kırsal Kalkınma Komitesi ile birlikte Kız Meslek Liselerinde eğitim gören kız öğrenciler ile ilgili Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurular yapılmış olup, bir sonraki toplantıda değerlendirilmesine ile karar verilmiştir.

4-Dilek ve Temenniler:

Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, gündemde başka madde olmadığından, bir sonraki toplantının 30 Mayıs 2017 Salı günü saat 10.00’da olduğunu belirterek bir sonraki toplantıda görüşmek dileğiyle toplantıyı kapatmıştır.