Toplantı Tarihi   : 02.02.2016
Toplantı Saati    : 10.00
Toplantı No        : 2016/15
Toplantı Türü     : Olağan

1) LÖSEV-Lösemili Çocuklar Vakfı Antalya Şubesi Koordinatörü Songül Güncü toplantıya katılarak, lösemili çocuklara yönelik yapmış oldukları çalışmaları İcra Komitesi üyeleriyle paylaşmıştır.

Yapılan görüşmelerde, Vakıf çalışmaları bünyesinde üretilen ‘LÖSEV BEBEĞİ’ni Odamıza iletmeleri halinde arzu eden üyelere KGK toplantılarında satışı konusunda destek olabilecekleri bildirilmiş ve KGK üyeleri olarak vakıf için neler yapılabileceği hususunda bilgi talep edilmiştir.

İcra Komitesi Üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde, bu yıl yapmayı planladıkları Dünya Kadınlar Günü etkinliğini Panel, konferans yerine  TOBB Antalya KGK Üyeleri ve lösemili çocukların (anneleriyle birlikte) (maksimum 100 kişi) katılımlarıyla Lara Balık Evi’nde bir kahvaltı organizasyonu düzenleyerek kutlamanın daha anlamlı olacağı ifade edilmiştir. Buna göre;
a)    Kahvaltının 12 Mart 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilmesi,
b)    Söz konusu kahvaltı (tahmini katılımcı sayısı x kişi başı 25.-TL.KDV dahil ) Odamız tarafından uygun fiyat alınması ve uygun görülmesi halinde bütçenin Odamız tarafından karşılanması,
c)    Kahvaltı programı kapsamında KGK üyelerinin desteğiyle  çocuklara yönelik animasyon hazırlanması ve kadınlara günün anısına hediye verilmesi.
d)    Duyurunun lösemili çocuklara ve annelerine LÖSEV Vakfı Antalya Şubesi aracılığıyla ,KGK üyelerine de Odamız tarafından e-maille duyurulması, katılım teyitlerinin alınması,
e)    Lösemili çocukları ve annelerinin kahvaltı adresine ulaşımlarının Vakıf vasıtasıyla, KGK üyelerinin ulaşımlarının da kendi imkanlarıyla yapılması, hususlarının Yönetim kuruluna sunulmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.
2) 19.01.2016 tarihinde gerçekleştirilen TOBB Antalya EXPO 2016 Kadın Girişimciliğinin Temsilcisi Projesi Çalışma Grubu toplantısında; 2016 yılında yapılması planlanan projeler belirlenerek maddeler halinde sıralanmıştır. Yönetim Kurulu’nun uygun görmesi halinde Expo Ajansı ziyaret edilerek bu organizasyonların sunumu yapılacak ve Ajansın desteği de talep edilerek ortak çalışma yürütülecektir. Buna göre;
EXPO Alanı Kadın Girişimci Standı ve Sanat Sokağı:Expo alanı içerisinde kadın girişimcilerimizin ürünlerinin değerlendirileceği, çeşitli etkinlik ve gösteriler düzenleyebileceği alnalar ve Sanat Sokağı düşünülmektedir.
Guınnes Rekorlar Kitabına Girecek rekor Denemesi: Çocuk ve çiçekle bir rekor denemesi düşünülmektedir.
Antalya Kent Müzesi ile Ortak Proje ve Etkinlikler:Çocuk Müzesi(Açık-kapalı Aktivite Alanı, Atölyeler ve Çocuk Bahçesi)
Kültürel Etkinlikler/Antalya Yöresinde Mevcut Anıt Ağaçlar Tanıtım Belgesel ve Söyleşisi Kültürel yapımız, Gelenek Göreneklerimiz: Yaptığımız diğer proje ve etkinliklerde de Antalya Kent Belleği Müzesi arşivinden faydalanmak ve destek almak.
Kültür ve Turizm Değerlerimizin Sergilenmesi/Yöresel Kıyafetler, Motifler ve Türk El Sanatları: Olgunlaşma Enstitüsü ile birlikte düzenlenecek defile ve sergiler.
Türk Mutfağı ve Yöresel Yemekler Tanıtım Günleri: Yöresel yemekler, Türk kahvesi, özel tatlı ve Antalya reçellerinin tanıtım günleri yapılması.
EXPO 2016 Özel tasarım Yarışması: EXPO 2016’yı ve Antalya’yı simgeler nitelikte özel tasarım ürünleri geliştirmek üzere, konsept yaratmak amacıyla düzenlenecek bir yarışmadır.
EXPO 2016 Hediyelik levitra professional cheapest Eşya Projesi: EXPO 2016’yı ve Antalya’yı simgeler nitelikte hediyelik eşya üreten girişimcilerin ürünlerinin değerlendirilmesi.  Uygun görülenlerin Kadın Girişimciler standlarında ve etkinliklerinde yer verilmesi.
Kültür sanat Etkinlikleri:
    Çocuk Korosu,
    Çocuk bale gösteri grubu,
    Çocuklarla boyama etkinliği,
    Çocuk oyunları etkinliği,
    Sanatçılarla workshop,
    Sanat çalıştayı,
    Karma sergi (Resim, heykel, seramik)vb. etkinlikler
Not:EXPO 2016 süresince EXPO alanı ve şehrin çeşitli noktalarında yapılacak etkinliklerdir.

Bu çerçevede; yukarıda bahsi geçen projeleri görüşmek üzere Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanlarından randevu alınarak TOBB Antalya KGK İcra Komitesi üyeleriyle birlikte ziyaret edilmesi, Belediyelerin desteğinin alınması,
TOBB Antalya KGK İcra Komitesi üyeleriyle daha önce görüşmeleri yapılan Antalya Olgunlaşma Enstitüsü yetkilisinin ziyaret edilmesi için randevu alınması hususları İcra Komitesi üyeleriyle de değerlendirilerek çalışma grubu kararının Yönetim kuruluna sunulmasına , oy birliğiyle karar verilmiştir.
3) 19.01.2016 tarihinde gerçekleştirilen TOBB Antalya KGK İletişim, Tanıtım ve Marka Çalışma Grubu’nun toplantısında üyelerin talebi ile, Antalya’daki tüm paydaşlarını iş birlikçi bir ortamda buluşmalarını sağlamak ve geleceğe dönük yeni adımların neler olduğu konusunda ortak bir vizyon yaratabilmelerini teşvik etmek amacı ile 2016 yılı Mart ayı içinde Sürdürülebilir Markalar Çalıştayı yapılması önerilmiştir.
Geleceği şekillendiren, Antalya ve Türkiye ekonomisini sürdürülebilir bir ekonomiye doğru dönüştürmek ve daha parlak bir geleceğe doğru ilerlenmesini sağlamak amacıyla kgk üyelerine fayda sağlanması için yapılması planlanan çalıştayın markalarını oluşturmuş veya oluşturmayı düşünen girişimcileri bir araya getireceği ifade edilmiştir.

Çalıştayda sürdürülebilirlik, marka ve inovasyon konularında ilham almak, fikir alıverişi yapmak ve bilgi edinmek isteyen profesyoneller için başlangıç noktası olacağı, geleceğin daha iyi markalarını inşa etme konusunda hemfikir olan marka yöneticilerini bir araya getirecek ve network yapma imkânı sağlayan bir çalıştay olacağı vurgulanmıştır.
 
Bu çerçevede söz konusu çalıştayın;
a)    Ekte sunulan içerik ve workshoplar, paralel kulvarlar programı kapsamında Antalya’da şehir içinde bir otelde ve tam gün yapılması,
b)    Çalıştay kapsamındaki eğitimin Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden Dr. N. Mert Batu tarafından  verilmesi, eğitmen ücreti 1.500.-TL + KDV, workshop moderatör ücretlerinin de 300.-TL.- + KDV olarak ödenmesi,
c)    Duyuruların KGK üyelerine e-bülten ve sms ile yapılması, katılım teyidlerinin Odamız tarafından alınması,
d)    Çalıştayla ilgili belirtilen giderlerin desteklenmesi düşüncesi ile Oda bütçesinde karşılanması hususlarının Yönetim Kuruluna sunulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.
4) 05.01.2016 tarihinde gerçekleştirilen TOBB Antalya KGK Girişimcilik Desteği Çalışma Grubu’nun toplantısında alınan kararlar KGK İcra Komitesinin ocak ayı toplantısında İcra Komitesi Üyeleri tarafından bilgi edinilmiş olup, Girişimcilik Çalışma Grubu ve Eğitim Çalışma Grubu’nun yapacağı ortak toplantıdan sonra konunun tekrar değerlendirileceğini bildirmişlerdir.
Bu çerçevede, TOBB Antalya Girişimcilik Çalışma Grubu ve Eğitim Çalışma Grubu’nun 22.01.2016  tarihinde yaptığı ortak how to take levitra toplantıda  hedef kitlenin KGK ve GGK üyeleri, nihai hedef kitlenin ise girişimcilik eğitimlerine katılacak tüm kadın ve gençleri kapsayacağı “Mentörlük – Danışmanlık “ başlığı altında; 
1. Etkin Dinleme
2. Etik ve Ahlaki Davranış
3. Dil Kalıpları (İkna )
4. Beden Dili
5. Güçlü Soru Sorma
6. Kişilik Tipleri
7. Şekillendirici Geri Bildirim ( Yapıcı Eleştiri ) gibi konularda eğitimlerin hafta sonları yarım gün sürecek şekilde kurul üyeleri arasından gönüllülük esasına uygun olarak verilmesi kararlaştırılarak söz konusu eğitimlerin kurul üyelerinden Gözdegül Başer, Fatoş Kocabörek Açıl , Vecihe Zaman ve Züleyha Kurt tarafından verilmesi görüşülmüştür. 

Konu ile ilgili mentörlük ve danışmanlık eğitimi çalışması İcra Komitesi üyelerinden tarafından değerlendirilerek, söz konusu eğitimin Antalya Kültür Sanat Vakfı’nda gerçekleştirilmesi ve uygun görülmesi halinde eğitim takvimi oluşturulması hususlarının Yönetim Kuruluna sunulmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.
5) TOBB Antalya KGK İcra Komitesi üyelerinden gelen talep doğrultusunda; TOBB Antalya KGK Destek Ofisi’nin ATSO ve KGK yetkililerinin açıklamalarını içerecek şekilde basın yoluyla lansmanının yapılması hususunun Yönetim Kuruluna sunulmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.
6) Burcu Başyiğit (web tasarımcısı) toplantıya katılarak, kendisinin hazırlamış olduğu kermesteyiz.com adlı ev eksenli ürün satan kadın girişimcilerin e-ticaret ile satış yapabilmelerine yönelik hazırladığı web sayfasını TOBB Antalya KGK İcra Komitesi üyelerine tanıtımını yapmış ve aynı zamanda icra komitesinden bilgi desteğinde bulunmuştur.
Yapılan sunum sonrasında İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, bu site ile kadın girişimciler ve  ev eksenli ürün satan (gıda ürünleri hariç) kadın girişimcilere e-ticaret yönünde öncülük ederek pazarlama yapmalarına yardımcı olacaklarını, profesyonel olmaya yönlendireceklerini belirtmiş siteyi Burcu Hanım’ın teknik desteği ile KGK’nın ortak yürüteceği ifade etmiştir.
7) Kanal V’de TOBB Antalya Kadın Girişimciler  Kurulu üyelerinin katılımıyla 6 çekimlik program yapılması hususu İcra Komitesi Üyeleri tarafından değerlendirilerek, gerekli çalışmalara başlanılmasına karar verilmiştir. 
8) İcra komitesi üyelerinden gelen talep üzerinde her ayın ilk Salı günü saat 10.00’da yapılan İcra Komitesi toplantılarının önümüzdeki aydan itibaren her ayın 2. Pazartesi günü saat 13.00-14.30 arası yapılmasına, bundan sonraki İcra Komitesi toplantılarına yedek üyelerin de davet edilmesi yönünde görüş birliğine varılmıştır.