ATSO, Garanti Bankası ve BÜYEM işbirliğinde “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” eğitim programını tamamlayan kadın girişimcilerimize sertifikaları verildi.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğinde, ATSO’da düzenlenen 93 saatlik "Kadın Girişimci Yönetici Okulu” eğitim programını başarı ile tamamlayan kadın girişimciler sertifikalarını törenle aldı.

 

ATSO Meclis Salonu’nda düzenlenen törene Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa İssi, Garanti Bankası Akdeniz Bölge Müdürü Lütfü Hacıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin,  Saha Projeleri Direktörü Soner Şahan, Öğretim Görevlisi Av. İlker Ünsever ile girişimci kadınlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa İssi, iş yaşamında kadınların daha fazla yer almasını hedeflediklerini söyledi. Söz konusu eğitim programı ile ekonominin itici gücü olan iş sahibi kadınların girişimci ruhunu ortaya çıkartarak, işlerini büyütmeleri ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilir düzeye gelmelerinin hedeflendiğini vurgulayan Mustafa İssi, “Kadınlarımızın iş hayatına katılımını hızlandırmayı ve varlığını daha da güçlendirmeyi hedefleyen bu tür projelere, Oda olarak her zaman destek oluyoruz” dedi.

Törende eğitimi tamamlayan 50 kadın girişimci sertifikalarını ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa İssi, Garanti Bankası Akdeniz Bölge Müdürü Lütfü Hacıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin,  Saha Projeleri Direktörü Soner Şahan ve Öğretim Görevlisi Av. İlker Ünsever’in elinden aldı.