Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu’nun 13.07.2011 tarihli toplantısında, 2010 yılı Mali Destek Programı kapsamında Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme Merkezi -Akdeniz Üniversitesi Geleneksel El Sanatları Bölümü- ANTALYA İL KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU- Antalya Valiliği İl Özel İdaresi- Döşemealtı Kaymakamlığı-Kovanlık Köyü Muhtarlığı-Döşemealtı Belediyesini bir araya getiren  kar amacı gütmeyen 11 adet proje arasına giren projemizin  onaylanması ve desteklenmesi sonucunu memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz.

Başvuru sahiplerine mevzuat gereği yapılması gereken resmi tebligatlar en kısa süre içerisinde yapılacak ve sözleşme imzalamak için 10 işgünü süre verileceği bilgisi alınmıştır.
Mevzuat gereği resmi tebligat sonrası tüm taraflar bir araya gelerek "GELENEKTEN GELECEĞE-DÖŞEMEALTI KOVANLIK HALILARI" projemizin tanıtım toplantısı da yapılacaktır.
Proje tarafları olarak çok inanarak bir araya geldğimiz ve bir buçuk yıldır titiz bir çalışma yaparak yürüttüğümüz sürecin başarısı hepimizi onurlandırmıştır.
Hedefimiz projenin başarısı ile etkin uygulamasının örnek teşkil etmesini sağlamak ve Kovanlık Köyü özelinden başlayarak "Döşemealtı" halıcılığını eski parlak günlerine döndürmektir. Bu vesile ile ortak inancımızı besleyen ve geliştiren Antalya Valimiz Sayın Dr.Ahmet Altıparmak, Akdeniz Üniversitesi Rektörümüz Sayın İsrafil Kurtcephe, ATSO Başkanımız Sayın Çetin Osman Budak'a proje yararlanıcıları ve tüm ekip  minnettarız.